Dev Kripto Balinası Düşüşü Satın Alıyor: Hedefinde Bu 2 Altcoin Var!

Geçtiğimiz hafta kripto piyasası yükseliş ivmesini kaybetti ve ardından sert satışlarla karşılaştı. Böylece, Bitcoin ve altcoinler son ayların en düşük seviyelerine geriledi. Bu arada, dev bir firma yükseliş eğilimi gösterdi. Piyasanın yakında takip ettiği bu balina, iki altcoin için yaklaşık 20 milyon dolar ayırarak bu son düşüşü satın aldı.

Amber Group düşüşü satın alıyor: Hedefte bu 2 altcoin var!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, ABD TÜFE beklentilerin altıda geldi. Bunun ardından Fed’in faiz indirimlerine başlayacağı heyecanıyla kripto piyasası kuzeye ilerledi. Ancak, kısa sonra faizleri sabit tutan Fed, şahin bir duruş sergilerdi. Bu da kripto gibi riskli varlıklarda satış getirdi. Böylece bir kripto balinası olan Amber Group, düşüşü bazı tokenler için satın alım fırsatı olarak değerlendirdi. Amber Group, 2017’den bu yana binlerce müşteriyle 1 trilyon doların üzerinde işlem hacmi açıkladı. Ayrıca, 2022 yılında yalnızca kripto parada tahmini 5 milyar dolarlık yönetim altındaki varlığa (AUM) sahipti.

On-chain analitik platformu Lookonchain, Amber Group ile ilgili adreslerin iki altcoin için agresif bir şekilde dip satın aldığını gösteren on-chain verileri tespit etti. Özellikle, cüzdan borsalardan yaklaşık 20 milyon dolar Ethereum (ETH) ve Uniswap (UNI) çekti. Bu da stratejik bir pozisyon ticareti önerdi.

Amber Group işlemleri. Kaynak: Etherscan / Lookonchain

Lookonchain’in bildirdiğine göre, özellikle Amber Group ile ilgili bir adres Binance’ten 9,2 milyon dolar değerinde 2.638 ETH çekti. Bununla birlikte, Uniswap token pozisyonunu iki para çekme işlemiyle gerçekleştirdi. Firma, Binance’den 547.305 UNI ve Gate.io’dan 439.749 UNI olmak üzere toplam 987.054 UNI çekti. Bu alımların toplamı ise 10,6 milyon dolar değerinde.

Kripto balinalarının ETH ve UNI stratejileri

Santiment’ten son iki yılda balinaların Ethereum ve Uniswap üzerindeki davranışları da ilginç sonuçlar gösteriyor. İlginç bir şekilde, Uniswap balinaları bu süre zarfında tokenlerini terk ederken, Ethereum balinaları biriktiriyor. Balinalar 15 Haziran 2022’den bu yana bakiyelerine 12,82 milyon ETH eklerken 51,63 milyon UNI çıkardı.

ETH ve UNI: Balina dengesi borsa değil. Kaynak: Santiment

Yazı sırasında Ethereum 3.376 dolara kadar düştükten sonra toparlanarak 3.534 dolardan işlem görüyordu. Uniswap 14 Haziran’da düştüğü 10,24 dolar seviyesinden 10,94 dolara yükseldi. Mevcut çöküş ETH’nin bugüne kadarki en düşük fiyatı olurken, UNI 11 Haziran’da 8,84 dolar ile bir ayın en düşük seviyesini gördü.

ETH ve UNI: Haziran ayı fiyat grafiği. Kaynak: Santiment

Bu arada, teknik ve sosyal göstergeler arasında bireysel duyarlılığına hala korku hakim. Bu da piyasada bir ayrışma ve asimetriye işaret ediyor. Balinalar ve Amber Group gibi kurumsal oyuncular bunun satın almak için harika bir fırsat olduğuna ve yakında karşılığını alabileceklerine inanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir